Euff Turkey


Awards

• Avrupa Film Ödülleri 2020; Genç İzleyici Ödülü | European Film Awards 2020; Young Audience Award
• David di Donatello Ödülleri 2020; Gençlik Ödülü | David di Donatello Awards 2020; David of the Youth

Synopsis
TR

Jack her zaman birlikte oynayabileceği küçük bir erkek kardeş istemiştir ve Gio doğduğunda ailesi ona kardeşinin “özel” bir çocuk olduğunu söyler. İşte o zaman Gio, abisinin hayal gücünde çizgi romanlardaki gibi inanılmaz güçlere sahip bir süper kahramana dönüşür. Ancak zamanla Jack kardeşinin Down sendromuna sahip olduğu gerçeğini öğrenir ve bunu arkadaşlarından saklamaya karar verir. Fakat bu kadar önemli bir parçanızı saklarsanız başkalarının sizi sevmesini nasıl beklersiniz?

EN

Jack has always wanted a little brother to play with, and when Gio is born, his parents tell him his brother is a “special” child. That’s when Gio turns into a superhero with amazing powers in his big brother’s imagination, like the ones in his comic books. Over time, however, Jack learns the truth: his brother has Down syndrome, a condition Jack decides to keep secret from his friends. But how can you expect someone to love you if you conceal such an important part of yourself?

Director’s bio
TR

Salò, Brescia’da doğan Stefano Cipani, film yönetmeni ve senaristtir. New York Film Akademisi’nde film yapımcılığı okudu. Çeşitli kısa filmler yönetti. Kardeşim Dinozorların Peşinde, ilk uzun filmidir.

EN

Stefano Cipani, born in Salò, Brescia, is a film director and writer. He studied filmmaking at the New York Film Academy and has produced a range of short films. My Brother Chases Dinosaurs is his debut feature film.

Original title

Mio fratello rincorre i dinosauri

Director

Stefano Cipani

Country

Italy, Spain

Screenplay

Fabio Bonifacci

Production

Paco Cinematografica, Neo Art Producciones, Rai Cinema