Awards

• BAFTA Televizyon Ödülleri 2021; Yönetmen: Belgesel, Kurgu: Belgesel | BAFTA Television Craft Award 2021; Director: Factual, Editing: Factual

Synopsis
TR

İkonik bir model, sanatçıların ilham perisi ve korkusuz bir savaş fotoğrafçısı. Hitler’in küvetindeki otoportresi ile tanınan Lee Miller, fotoğrafları kadar sıra dışı bir hayat yaşadı. 2. Dünya Savaşı sırasında Avrupa’daki tek kadın savaş fotoğrafçısı olan Miller, 20. yüzyılın en önemli fotoğrafçılarından biri olarak anılıyor.

EN

Vogue model, artist’s muse, fearless war photographer: Lee Miller had many lives. Best known for her self-portrait in Hitler’s bath, Lee Miller’s life was as extraordinary as her photos. Miller, who was the only female combat photographer in Europe during WW2, is celebrated as one of the most important photographers of the 20th Century.

Director’s bio
TR

Teresa Griffiths yirmi yıldan uzun bir süredir yönetmenlik yapıyor ve filmleri tüm dünyada gösteriliyor. BBC Televizyonu’nun Sanat Departmanı’nda çalışmaya başladı ve ustalıklı belgeselleriyle tanındı.

EN

Teresa Griffiths has been a director for over twenty years and has directed films shown all around the world. She began working in the Arts Department at BBC Television and has a reputation for making beautifully crafted documentaries.

Director

Teresa Griffiths

Country

United Kingdom