Synopsis
TR

Toplumsal eşitsizlikler karşısında öfke ve hayal kırıklığı büyürken halkın örgütlediği protesto gösterileri sürekli artan bir şiddetle karşılık buluyor. David Dufresne’in Şiddetin Tekeli’nde bir araya getirdiği bir grup vatandaş toplumsal düzenle ve devletin güç kullanımının meşruiyetiyle ilgili görüş alışverişinde bulunuyor ve bu görüşleri sorguluyor.

EN

As anger and resentment grow in the face of social inequalities, many citizens-led protests are being repressed with an ever-increasing violence. In MONOPOLY OF VIOLENCE, David Dufresne gathers a panel of citizens to question and exchange their views on the social order and the legitimacy of the use of force by the State.

Director’s bio
TR

David Dufresne çeşitli ödüller kazanmış bir belgesel senaristi ve yönetmenidir. 2010 yılından bu yana sinema ve gazeteceliğin kesiştiği çeşitli çevrimiçi belgesel projeleri geliştirmiştir. Dufresne aynı zamanda çok övgü toplamış romanlar ve kurgusal olmayan kitaplar yazmıştır.

EN

David Dufresne is a multi award-winning documentary writer-director. Since 2010, he has developed several online documentary projects, at the crossroads between journalism and cinema. Dufresne also wrote highly praised novels & non-fiction books.

Original title

Un pays qui se tient sage

Director

David Dufresne

Country

France