Euff Turkey


Awards

• Berlin Uluslararası Film Festivali 2021; En İyi Oyuncu | Berlin International Film Festival 2021; Best Acting Performance
• Alman Film Ödülleri 2021; Sıradışı Uzun Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu | German Film Awards 2021; Outstanding Feature Film, Best Direction, Best Screenplay, Best Performance by an Actress in a Leading Role, Best Performance by an Actor in a Leading Role

Synopsis
TR

Alma, Berlin’deki ünlü Bergama Müzesi’nde çalışan bir bilim insanıdır. Projesine fon elde edebilmek için sıra dışı bir araştırmaya katılmaya ikna olur. Üç hafta boyunca, kendisi için mükemmel bir hayat arkadaşı olmak üzere tasarlanmış insansı bir robotla yaşayacaktır. Tam Sana Göreyim aşkı, özlemi ve insanı insan yapanın ne olduğunu sorgulayan eğlenceli ve aynı zamanda trajik bir hikaye.

EN

Alma is a scientist at the famous Pergamon Museum in Berlin. In order to obtain research funds for her work, she is persuaded to participate in an extraordinary study. For three weeks, she has to live with a humanoid robot designed to be the perfect life partner for her. I’m Your Man is a playful comic-tragic tale about the questions of love, longing and what makes a human being human.

Director’s bio
TR

Maria Schrader, Hannover’de doğdu ve Viyana, Max Reinhardt Seminar’da drama eğitimi aldı. Oynadığı filmler arasında senaristlerinden biri olduğu I Was On Mars, Burning Life, Aimée & Jaguar, yönetmen ve senaristlerinden biri olduğu The Giraffe, Rosenstrasse, In Darkness yer alıyor. Yönetmenliğini üstlendiği filmler arasında ise aynı zamanda senaryosunu yazdığı Love Life ve Emmy Ödülü kazandığı Unorthodox adlı mini dizi bulunuyor.

EN

Maria Schrader was born in Hanover and studied drama at Vienna’s Max Reinhardt Seminar. Her many acting credits include I Was On Mars, which she co-wrote, Burning Life, Aimée & Jaguar, The Giraffe, which she co-directed and co-wrote, Rosenstrasse, In Darkness. Her work as director includes Love Life, which she also wrote, the miniseries Unorthodox, for which she won an Emmy Award.

Original title

Ich bin dein Mensch

Director

Maria Schrader

Country

Germany