Liens d'accessibilitéFBIWFF

→ 27 Mayıs - 3 Haziran | 27 May - June 3
→ Sadece Türkiye’de Mevcuttur| Available Only in Turkey
→ Sınırlı Biletler | Limited TicketsTR

UÇAN SÜPÜRGE KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ
Uçan Süpürge 1996’da kadınların güçlendiği ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, herkes için adil bir dünyaya kavuşmak için değişim yaratma amacıyla yola çıktı. 1998 yılında Türkiye’deki ilk kadın filmleri festivalini başlattı. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, 24 yıldır Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından kadın yönetmenlerin uzun, kısa, belgesel, deneysel, canlandırma filmlerini, belirli temalar etrafında, paneller, söyleşiler ve sergilerle zenginleştirilen bir program içinde göstermeye devam ediyor. Festival kapsamında Türkiyeli ve uluslararası yönetmenler, film endüstrisinde çalışan kadınlar ve film eleştirmenleri ağırlanıyor. Bu sayede, bu alanda çalışan kadınlar arasında kurulan iletişim ağının canlılığını sürdürmesi hedefleniyor.


2021’nin Teması “ARAFTAN ÇIKMAK”
Uçan Süpürge 2020 yılında Covid 19 pandemisi nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü koşullarda 23. Uçan Süpürge Uluslararası Film Festivali’ni “Evde Kaldık” temasıyla çevrimiçi olarak düzenledi. Bu yılki festivalin teması ise “Araftan Çıkmak”.
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, “Artık bu araftan çıkma zamanı” diyor ve ekliyor: “Tüm mesele, yıllardır verilen mücadelelerin lafta kalmaması, başka bir hayatın mümkün olduğunu müjdelemekle kalmayıp onu yaşayabilmekte, yaşadığımız özgürlüğün ta kendisi olmakta, hem de neredeysek orada, hangi bedenin içindeysek onunla. Değişim ancak biz yaparsak olur, bu araf halinden çıkmanın yolu dayanışmaktan, çalışmaktan ve en önemlisi doğru bildiklerimizi yapmaya devam etmekten geçiyor. Kadın hareketinin şimdiye kadar yürüttüğü mücadele ve elde ettiği kazanımlar bu konuda hepimize ilham veriyor.”

EN

Flying Broom is a non-profit organization founded in 1996 aiming at creating a change in building a just society where women are empowered and gender equality is achieved. The International Women’s Film Festival has been organized by Flying Broom annually since 1998 as the first women’s film festival in Turkey. The festival is an international organization where feature-length, short, documentary and animation films by women directors from Turkey and around the world are presented to the audiences in a framework of specific themes, panels, discussions and exhibitions. In addition to the film screenings, local and international directors, film industry and film critiques are hosted in Ankara as a part of the festival to create a strong international network of women filmmakers.


THE THEME OF 2021 IS “OUT OF LIMBO”
The theme of the 23rd and also the first online film festival in Turkey was “#WeStayedAtHome” based on the extraordinary conditions in 2020. This year’s theme is “Out Of Limbo”. Flying Broom International Women’s Film Festival declares “Now is the time to get out of this limbo,” and adds: “The whole point is not letting the struggles that have been waged for years remain unfulfilled, not just heralding that another life is possible, but to actually live it, to become the very notion of freedom itself with our ways of life, wherever we are, in whichever body we occupy. Change can only happen if we make it happen, the way out of this purgatory state is through solidarity, work and most importantly, to keep on doing what we know is right. The fight put up by Women’s struggle and all it has achieved so far, can inspire us all in this regard.

Collections

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 16 Filmlik Paket
0 éléments

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
Sinema Genel Müdürlüğü
Ankara Büyükşehir Belediyesi
Çankaya Belediyesi
Yenimahalle Belediyesi
Avrupa Birliği
Sivil Düşün
Ankara Kent Konseyi
UN Women
Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi
Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği
Goethe Enstitüsü
Türkiye Fransız Kültür Merkezi
Hollanda Büyükelçiliği
İspanya Büyükelçiliği
İsveç Büyükelçiliği
İsviçre Büyükelçiliği
İtalya Büyükelçiliği
Kanada Büyükelçiliği
Norveç Büyükelçiliği
MG İletişim Stratejileri Ajansı
Penti
Kendine Has
CerModern
Orange Fox Agency
Sinemedya Yapım
Ajandakolik
Altyazı Aylık Sinema Dergisi
Anayurt Gazetesi
Beyazperde
Bianet Bağımsız İletişim Ağı
BİrGÜn
Dadanizm
Ekmek ve Gül
Evrensel
Filmloverss
Gazete Duvar
HaberTürk
KRT
Lavarla
Sadibey.com
Radyo ODTÜ
T24
TELE 1
Yeni Yaşam Kadın Eki
Biletix

Téléchargez l'application pour voir votre contenu acheté !