Accessibility Links→ Sınırlı sayıda ÜCRETSİZ biletle | Limited FREE tickets
→ 8-17 Aralık 2023’te | 8 – 17 December 2023
→ Sadece Türkiye’de | Only in Türkiye
→ Türkçe altyazı, Türkçe ayrıntılı altyazı, İngilizce altyazı seçenekleriyle | Turkish subtitled, Turkish captioned, English subtitled
→ Bilet gişesi 7 Aralık Perşembe günü, Türkiye saati ile 23:59’da açılacak ve 17 Aralık Pazar günü 23:59’a dek açık kalacaktır. | The box office will be available as of 7 December, Thursday at 23:59 PM (Istanbul time) until 17 December, Sunday 23:59 (İstanbul time).
→ Bilet temin edildikten sonra filmin 30 saat içinde izlenmesi gerekmektedir. | The films should be watched within 30 hours after the ticket has been taken.Sevgili sinemaseverler,

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 75. yıldönümüne denk gelen bu yıl, bizler de AB İnsan Hakları Film Günleri’nin 13.’sünü düzenliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir benzeri daha olmayan bu festival etkinliğimiz, sanat ve özellikle sinema yoluyla insan hakları için yapılan bir saygı duruşu niteliğindedir.

Bu festival, bir araya gelerek sanat aracılığıyla insan hakları konusundaki görüş, deneyim ve bakış açımızı paylaşmak; daha özgür, daha adil ve daha insancıl bir dünya için yaptığımız çağrıda sesimizi daha da yükseltmek için bizlere bir fırsat sunmaktadır.

Bu festival aynı zamanda hem AB içinde, hem de ortağımız olan ülkelerde insan haklarına saygının desteklenmesine yönelik süregelen ortak çabalarımızın üzerinde düşünmek için de bir fırsat…

Bizleri bireye, içinde yaşadığımız ortama ve topluma dair bir keşfe çıkmaya çağıran bu yılki büyüleyici filmler, aynı zamanda nasıl bir yaşam istediğimize ilişkin olarak da kafa yormamızı istiyor.
Filmlerin yapım sürecinde emeği geçenlere; bu süreçte desteğini esirgemeyen AB üyesi ülkelerin diplomatik temsilcilikleri ile Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarına şükranlarımı ifade etmek isterim.

Elbette bu filmleri Türkiye’deki sinemaseverlerle buluşturmak üzere yılmadan çalışan AB Delegasyonu’ndaki mesai arkadaşlarıma da yürekten bir teşekkür…

İyi seyirler!

Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı


Mini anketimize katılın! - Participate in our mini survey!
Kataloğu indirmek için tıklayınız | Please click on the link to download the catalogue: Katalog | CATALOGUE
Tanıtım filmini izlemek için tıklayınız | Please click on the link to watch the trailer: TRAILER

YASAL UYARI: Filmlerde yer alan içerik/görüntü/fikirler AB Türkiye Delegasyonu’nun ve ortaklarının görüşlerini yansıtmaz ve AB Delegasyonu bunlarla ilgili herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülük taşımaz. Çocuk Filmleri Seçkisi dışında programdaki tüm filmler 18+ yaş grubu için uygundur. AB Türkiye Delegasyonu ve ortakları bu hususla ilgili bir sorumluluk ya da yükümlülük taşımaz. Websitesi üzerinden görüntülenen içerik sadece sizin kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir. Websitesi/içeriğin ilgili kanun, kural ve düzenlemeler ya da bu tür hizmet ya da içeriklerin kullanımına ilişkin diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanılması izleyicinin sorumluluğundadır. Websitesi AB İnsan Hakları Film Günleri’ne ilişkin bilgi verir. Amacımız zamanında ve doğru bilgiyi paylaşmaktır. Herhangi bir hatanın tarafımıza bildirilmesi halinde bunları düzeltmeye gayret gösteririz. Ancak AB Türkiye Delegasyonu ve ortakları sitede yer alan bilgilere ilişkin herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülüğü kabul etmez.

Collections

Download the app to view your purchased content!